Aplikacje mobilne przydatne dla kierowcy

Wybierając się w podróż samochodem, niezależnie od tego, czy jest to podróż prywatna, czy służbowa, krajowa, czy zagraniczna, warto jest odpowiednio się do niej przygotować. Przydatne mogą być nie tylko gadżety dla kierowcy, ale i aplikacje mobilne, których funkcje mogą zdecydowanie ułatwić podróż.

Aplikacje warte uwagi

Smartfony towarzyszą nam od kilku dobrych lat i zarazem istotnym jest, aby wiedzieć jak dokładnie możemy wykorzystać ich potencjał. Oprócz wykonywania połączeń, korzystamy przecież z Internetu w telefonie, a to umożliwia nam skorzystanie z aplikacji mobilnych dedykowanych dla kierowców.

Jedną z podstawowych aplikacji powinna być nawigacja, która często jest wgraną fabrycznie już w system telefonu. Po określeniu celu podróży i jej ewentualnych przystanków, aplikacja wyznaczy odpowiednią trasę, a także jej ewentualne alternatywy. W razie potrzeby, wskaże nam najbliższą stację paliw, restaurację, czy hotel, a także poinformuje o przekroczeniu prędkości, czy korkach. 

Wartą uwagi pod kątem oszczędzania będzie aplikacja Fuelio, ułatwiająca kontrolowanie stanu spalania samochodu oraz kosztów związanych z jego eksploatacją. Prowadzenie statystyk wskaże co kierowca powinien poprawić w stylu jazdy, a także pomoże wyrobić wartościowe nawyki.

Inną dogodną z punktu finansowego aplikacją będzie Yanosik, która pełni funkcję ostrzegawczą i na bieżąco przesyła informację o miejscach policyjnej kontroli drogowej i radarach. Korzystanie z niej ma na celu uniknięcie mandatów, aczkolwiek nie powinno tym samym zachęcać do łamania przepisów.

Aplikacją, która ułatwi poruszanie się w polskich miastach są te do płacenia za miejsca parkingowe w centrum, np. Mobilet lub Skycash. Kierowca nie musi tym samym szukać parkomatu ani drobnych na zapłatę za czas postoju.

Praktyczne zastosowanie mają także rządowe aplikacje jak iPolak ułatwiającą podróżowanie za granicą, mObywatel, która zapewnia zbiór dokumentów w telefonie oraz Regionalny System Ostrzegania, która informuje o miejscach i sytuacjach, w których występuje ryzyko dla kierowców. Najczęściej są to alerty dotyczące zmian w pogodzie, niebezpiecznych punktów na drogach czy miejsc kolizji z dziką zwierzyną.

Aplikacje mobilne bardzo potrafią ułatwić funkcjonowanie i z całą pewnością warto z nich korzystać. Zwłaszcza kierowcy powinni używać takich udogodnień, które ułatwiają podróż i wpływają na bezpieczeństwo jazdy.

Related Posts

Aplikacje mobilne przydatne podczas podróży

Współcześnie, podróżowanie jest jedną z najchętniej wybieranych form spędzania wolnego czasu. Nie trzeba przecież wyjeżdżać za granicę i posiadać dużego zaplecza gotówki, żeby spędzić czas w malowniczych…

Aplikacja Apple Pay

Różne systemy operacyjne obsługujące konkretne urządzenia posiadają kompatybilne ze sobą funkcje i aplikacje, które ułatwiają ich użytkownikom codzienne funkcjonowanie. Dla użytkowników iPhone’ów i innych mobilnych urządzeń firmy…

Skąd się wzięła popularność przeglądarki Google Chrome?

Korzystanie z Internetu jest możliwe dzięki funkcjonowaniu przeglądarek internetowych, które umożliwiają użytkownikowi wyświetlanie treści i odtwarzanie plików multimedialnych zawartych na stronach internetowych. Urządzenia z dostępem do Sieci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.